espere > Polski > Projekt ESPERE-ENC > Projekt > * Założenia > Członkostwo - możliwości

Istnieje kilka możliwości współpracy, odpowiednich dla różnych osób

a) rady doradcze ESPERE-ENC: Edukacyjna Rada Doradcza i Naukowa Rada Doradcza, konsorcjum realizujące projekt Komisji Europejskiej,
b) reprezentanci systemów edukacyjnych w poszczególnych państwach: instytuty dydaktyczne, centra nauczania, firmy opracowujące i dostarczające do szkół elektroniczne materiały edukacyjne, nauczyciele i uczniowie,
c) reprezentanci sektora naukowego: instytuty badawcze, organizacje międzynarodowe i rządowe,
d) współpracownicy ESPERE-ENC i osoby nie związane z nauką. 

Naukowa Rada Doradcza będzie służyć pomocą Zarządowi i członkom konsorcjum realizującego projekt unijny. Będzie się ona składać z doświadczonych naukowców. Dodatkowo zostanie opracowany system wewnętrznej recenzji dokonywanej przez członków ESPERE. Edukacyjna Rada Doradcza także będzie wspomagać konsorcjum i będzie się ona składała z pedagogów i metodyków, przy czym okres jej działalności nie będzie limitowany czasem trwania projektu unijnego.

Przedstawiciele nauki i edukacji współpracują z ESPERE-ENC i wzbogacają nasz projekt swoimi wartościowymi opracowaniami na zasadzie wolontariatu. W przyszłości jako członkowie stowarzyszenia będą oni uczestniczyć w wyborach jego władz i podejmowaniu decyzji. Walne Zgromadzenie Członków ESPERE będzie bowiem najwyższą władzą stowarzyszenia.

ESPERE-ENC będzie przekształcone w stowarzyszenie. Wszystkie jego struktury będą określone w statucie. ESPERE-ENC jako projekt edukacyjny jest pierwszą inicjatywą, zorganizowaną przez naukowców i pedagogów. Poszukiwanie sposobów kontynuacji i dalszego rozszerzenia sieci będzie częścią działania ESPERE.
 

powrót
© ESPERE-ENC 2013 | www.espere.net