espere Environmental Science Published for Everyobody Round the Earth
Printer friendly version of this page
Strona główna    Strona ESPERE International    Forum ESPERE    !GIFT2010!    Kontakt   
Międzynarodowe Towarzystwo Naukowe ESPERE
Projekt ESPERE-ENC
Projekt
* O nas
* Założenia
* Uczestnictwo
Aktualności
Dokumentacja
Dla nauczycieli
Dla uczniów
ENCYKLOPEDIA KLIMATOLOGICZNA
O klimacie pokrótce
Forum
Newsletter
Lista linków
Uwagi techniczne
     

UWAGA: Jesteś na stronach projektu ESPERE-ENC, który zakończył się w grudniu 2004 r. Aktualnie administratorem Encyklopedii Klimatologicznej ESPERE jest Międzynarodowe Towarzystwo Naukowe ESPERE, które kontynuuje także inne inicjatywy podjęte w projekcie ESPERE-ENC. Aby dowiedzieć się więcej kliknij na link do stron Towarzystwa na pasku po lewej stronie!

 

UCZESTNICTWO, czyli  jak współpracować z nami w projekcie ESPERE-ENC

Uczestnictwo nauczycieli geografii, przyrody (i innych przedmiotów poświęconych zagadnieniom związanym z funkcjonowaniem środowiska geograficznego), oraz ich uczniów jest bardzo mile widziane. Obejmuje ono możliwość zadawania pytań naukowcom, oceny prezentowanego materiału, zgłaszania pomysłów na ulepszenie go oraz proponowanie nowych tematów lub własnych ich opracowań. Może to dotyczyć jednego pakietu edukacyjnego (2-4 lekcji) lub wiekszego projektu podjętego w uzgodnieniu z twórcami ESPERE-ENC. Korzystanie z Internetu jest bardzo polecane, ale nie jest absolutnie konieczne.
 

Zapraszamy wszystkich nauczycieli do korzystania w czasie zajęć lekcyjnych z pakietów edukacyjnych przygotowywanych przez ESPERE-ENC, a także do korzystania z możliwości bezpośredniej komunikacji z autorami projektu przy pomocy Internetu. Z początkiem 2003 roku ESPERE-ENC rozpocznie wdrażanie stosowania opracowanych pakietów edukacyjnych w szkołach współpracujących z projektem (objętość: 2+x lekcji na jeden pakiet edukacyjny). Osobiście omawiamy z zainteresowanymi nauczycielami jak włączyć pakiety edukacyjne do konkretnego programu nauczania. Możemy także umożliwić współpracę ze szkołami w innych krajach. Encyklopedia klimatologiczna jest podstawowym efektem projektu. Cieszylibyśmy się, gdybyście Państwo zechcieli z nami współpracować.
 


Przeczytaj również ...


O nas
czyli kto tworzy ESPERE-ENC?

Założenia
czym zajmujemy się w projekcie
ESPERE-ENC
 

 top

ESPERE / ACCENT

last updated 12.10.2005 16:11:44 | © ESPERE-ENC 2003 - 2013